Достапни линкови

Судири на полицијата и демонстрантите во Азербеџан


Протестите во Баку
Азербеџанската полиција употребила гумени куршуми, водени топови и солзавец со цел да ги растера демонстрантите во Баку. Азербеџанскиот сервис на Радио Слободна Европа јави дека десетици демонстранти биле уапсени за време на протестите против смртта и злоупотребата на регрути во војската.
Стотици демонстранти се собрале на централниот плоштад и покрај силното полициско обезбедување и блокадите на патиштата.
XS
SM
MD
LG