Достапни линкови

Ослободени филипинските мировници на ОН


Набљудувачка кула на ОН во Голанската Висорамнина
Филипински мировници на ОН кои беа четири дена заробени од страна на сириските бунтовници им биле предадени на властите од Јордан. Мировниците беа заробени во средата, а сириските бунтовници соопштија дека тие ќе бидат ослободени доколку властите на земјата се повлечат од нивната територија. Заложниците се наоѓале во селото Јамла во близина на Голанската Висорамнина. Се уште нема официјална потврда на информациите за нивното ослободување.
XS
SM
MD
LG