Достапни линкови

Временска прогноза-променливо облачно


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со умерен, повремено засилен југозападен ветер. Кон крајот на денот во западните делови ќе има локален дожд. Температурата ќе се движи од 10 до 20 степени.
Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со умерен, повремено засилен
југозападен ветер. Температурата ќе достигне до 17 степени.
XS
SM
MD
LG