Достапни линкови

Тројца опозициски активисти приведени во Азербејџан


Тројца студенти - опозициски активисти беа приведени во Азербејџан пред најавените протести во недела. Властите соопштија дека при претресот на нивните домови биле пронајдени шишиња со запалива течност и илегални наркотици. Активистите се членови на опозициското младинско движење НИДА. Нивните семејства велат дека обвиненијата се лажни.
XS
SM
MD
LG