Достапни линкови

Србија во јуни ќе влезе во првичната фаза на преговори ?


Србија во јуни веројатно ќе добие зелено светло за „првичната фаза на преговори“ за членство во Европската унија, што ќе биде првот таков случај досега, пишува српскиот весник „Вечерње новости“, повикувајќи се на српски владин претставник. Според весникот, европските лидери најверојатно нема да го одредат датумот за почеток на преговорите со Србија во јуни, но ќе одобрат изготување на платформа за преговори.
XS
SM
MD
LG