Достапни линкови

Нови протести во Египет


Протести се организираат во Каиро и Порт Саид откако египетски суд ги официјализираше смртните пресуди за 21 лице, обвинетио за учество на насилните ротести минатата година. Навивачи на клубот Ал-Ахли ги запалија просториите на фудбалската федерација во главниот град на земјата. Стотици демонстранти во Порт Саид го блокираат сообраќајот на фери бродовите преку пристаништето во градот.
XS
SM
MD
LG