Достапни линкови

Четворица загинати во Пакистан


илустрација
Полицијата во Пакистан соопшти дека најмалку четворица загинале во експлозија на бомба во близина на џамија во северниот град Пешавар. Според полициски извори, уште дваесетмина се повредени во денешниот инцидент. Експлозивната направа била детонирана за време на пладневните молитви во верскиот објект.
XS
SM
MD
LG