Достапни линкови

Управниот суд во Струга решава за листата на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ


Управниот суд решава за листата на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во Струга откако општинската изборна комисија во градот ја одби заедничката листа за советници на двете партии, јавуваат македонските медиуми. Според извештаите, двете партии поднеле жалба до судот по која институцијата треба да се изјасни во рок од неколку часа.
XS
SM
MD
LG