Достапни линкови

Потврдени 21 смртни казни во Египет


Судот во Египет ги потврди смртните пресуди за 21 обвинет за учество на минатогодишните насилни протести на фудбалски стадион во градот Порт Саид. Судот во саботата на 52 обвинети им изрече доживотни казни затвор. Ланските немири настанаа во знак на незадоволство од пресудите за обвинети за учество на протестите во 2011 година.
XS
SM
MD
LG