Достапни линкови

ДУИ, НД и НДП со заедничка листа кандидати за членови на Советот на општина Битола


Битола
Општинските ограноци на Демократска унија за интеграција (ДУИ), Нова демократија (НД) и Национална демократска преродба (НДП) на локалните избори ќе настапат со единствена листа и заеднички кандидати за членови на Советот на општина Битола. Како што соопштија денеска на прес-конференција, промоцијата на кандидатите и носителот на листата Африм Јусуфи ќе биде одржана утревечер во големата сала на НУ Центар за култура-Битола, на која ќе присисутвуваат и претставници на централните раководства на трите партии на Албанците.
XS
SM
MD
LG