Достапни линкови

Кери се сретна со семејството на исчезнат агент на ФБИ


Американскиот државен секретар Џон Кери се сретна со семејството на агент на ФБИ кој исчезна во Иран пред шест години. Кери во петокот изјави дека се сретнал со сопругата и синот на Роберт Левинсон. Во соопштението по средбата се наведува дека Соединетите американски држави остануваат посветени на пронаоѓање на исчезнатиот агент.
XS
SM
MD
LG