Достапни линкови

Во Драч запленети 422 килограми марихуана


Канабис
Албанските царински службеници во пристаништето во Драч открија и запленија 422 килограми марихуана скриена во автобус со тирански регистарски таблички, јави МИА од Тирана.
Крајната дестинација на дрогата била Италија.
Ова е втора поголема запленета пратка на марихуана во изминатите денови во Драч. Претходно во македонски камион со скопски регистарски таблички, кој транспортирал конзерви со риба, беа откриени и запленети над 835 килограми марихуана. Истата била по потекло од источните земји, во Албанија влегла преку преминот „Ќафасан“ и требало да продолжи за Италија.
.
XS
SM
MD
LG