Достапни линкови

Зетот на Бин Ладен се изјасни за невин за заговор против САД


Сулејман Абу Гаит (во средината)
Зетот на Осама бин Ладен се изјасни како невин во судот во Њујорк каде е обвинет за заговор против Американците.
Сулејман Абу Гаит беше портпарол на Ал Каеда по терористички напади врз САД на 11 септември 2001. На судското сослушување во Њујорк обвинителите истакнаа дека нивните докази содржат и видео и аудио снимки.
Гаит наводно, бил уапсен во Јордан и однесен во Њујорк откако пред тоа бил држен во Турција.
XS
SM
MD
LG