Достапни линкови

Руски бизнисмен, застрелан 16 пати


Бизнисмен во рускиот град Волгоград бил цел на непознат напаѓач кој врз бизнисменот од „калашњиков“ испукал 16 куршуми. Инцидентот се случил вчера кога 49 годишниот бизнисмен чиј идентитет не е обелоденет бил во својот автомобил и минал само со повреди на левата рака и нога. Полицијата е во потрага на напаѓачите.
XS
SM
MD
LG