Достапни линкови

Интер и Челзи нокаутирани


Фудбалерите на Тотенхем го совладаа Интер со 3:0 во првиот меч од осминафиналето на Лигата на Европа. Уште еден поранешен европски шампион, Челзи беше поразен во синоќешните мечеви. Подобар од нив беше романскиот претставник Стеауа со 1:0.
Во другите натпревари се постигнати следниве резултати:

Анжи- Њукасл 0:0
Плзењ- Фенербахче 0:1
Штутгарт- Лацио 0:2
Бенфика- Бордо 1:0
Леванте- Рубин 0:0
Базел- Зенит 2:0

Реванш натпреварите се играат в четврток.
XS
SM
MD
LG