Достапни линкови

Убиен лидер на чеченска бунтовничка група


Руски војници
Руските власти соопштија денеска дека го убиле Абу Малик, кој е лидер на бунтовничка чеченска група и двајца милитанти. Според соопштението, еден припадник на безбедносните сили е убиен, а друг повреден при престрелката со милитантите во покраината Ведено.
Потрагата по Малик траеше повеќе од една деценија.
XS
SM
MD
LG