Достапни линкови

Заедничка воена вежба на Грција, САД и Израел


Во реонот на островот Крит и источен Медитеран денеска почна воена вежба на воената морнарица на Грција, САД и Израел. Целта на воената вежба е да се утврди нивото на оперативна соработка меѓу воените морнарици на трите држави во спасувачки операции, при евакуации на реонот и при гаснење на пожари на бродовите.
Воената вежба ќе трае до 21 март.
XS
SM
MD
LG