Достапни линкови

Апел од граѓани, организации и активисти за смирување на тензиите


Група активисти, граѓански организации и граѓани денеска во Старата скопска чаршија повикаа на смирување на страстите и воздржување од натамошни инциденти. Тие бараат институциите што поскоро да ги расветлат причините за избувнувањето на инцидентите за време на меѓуетничките протести, а предизвикувачите на насилството да бидат соодветно казнети.
Истовремено уаптија апел до сите граѓани да не наседнуваат на провокации и манипулации.
XS
SM
MD
LG