Достапни линкови

Видео со заробените мировници на ОН објавено на интернет


Сириските бунтовници пред возило на ОН во Голанската висорамнина каде беа заробени мировниците
Во видео објавено на интернет наводно се прикажани филипинските мировници на ОН кои беа заробени од страна на сириските бунтовници во Голанската висорамнина. Еден од мировниците во видеото вели дека тие се безбедни и згрижени. Сириската организација за човекови права го објави видеото.
Филипините најостро го осудија настанот и побара итно ослободување на заробените.
XS
SM
MD
LG