Достапни линкови

Десетина лица на разговор во МВР за инцидентите


Демолиран автомобил за време на протестите
МВР соопшти денеска дека десетина лица поврзани со инцидентите од минатиот викенд биле повикани на службен разговор врз основа на идентификација од снимките добиени од медиумите. Според МВР, за пет од нив, постојат сомненија дека се инволвирани во петочните инциденти, додека останатите во инцидентите кои се случија во саботата. Три од лицата се малолетници.
По целосно документирање и во консултација со надлежниот Јавен обвинител, против сите за кои ќе има доволно докази ќе бидат поднесени соодветни пријави.
XS
SM
MD
LG