Достапни линкови

Утре на полноќ завршува рокот за поднесување кандидатури


Државна изборна Комисија (ДИК) врши жрепка за утврдување на редоследот на кандидатите на гласачкото ливче за локалните избори 2013 година
Утре на полноќ завршува дополнителниот рок за поднесување кандидатури за советници и градоначалници, што во саботата го изгласа македонскиот парламент откако власта и опозицијата постигнаа договор за надминување на политичката криза.
Државната изборна комисија го адаптираше Роковникот за работа согласно продолжувањето на роковите за доставување кандидатури. Се очекува во недела да се изврши дополнителното жребување, по што дефинитивно ќе се знаат редните броеви на листите за гласање.
XS
SM
MD
LG