Достапни линкови

Временска прогноза - облачно со повремен дожд


Времето денеска ќе биде облачно, со повремени локални врнежи од дожд, a на планините од снег. Утринската температура се движи од два до шест, а дневната од четири до осум степени.
Во Скопје времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд и со слаб до умерен јужен ветер. Дневната температура ќе се искачи до осум степени.
XS
SM
MD
LG