Достапни линкови

Фајон-нема набрзо договор за суспензија на визната либерализација


Известувачот на Европскиот парламент за визна либерализација Тања Фајон
Известувачот на Европскиот парламент за визна либерализација Тања Фајон изјави дека преговорите околу механизмот за суспензија на визната либерализација се уште траат и дека набрзо нема да биде постигнат договор. Фајон, како што јави агенцијата Анадолија предупредила дека земјите од Западен Балкан, сепак, треба да работат на тоа да се спречи потребата од повторно воведување на визи.
Според неа, мерките треба да се почитуваат и треба да се работи на намалување на бројот на азилантите.
XS
SM
MD
LG