Достапни линкови

САД со предупредување до Иран за нуклеарната прогама


Џозеф Макманус
САД го предупредија Иран дека ќе се соочи со натамошна изолација и притисок доколку не успее да одговори на меѓународната загриженост за нуклеарната програма на земјата. Американскиот амбасадор Џозеф Макманус пред бордот на Меѓународната агенција за атомска енергија денеска изјави дека САД се длабоко загрижени за непоколебливата посветеност на Иран кон измама, пркос и одлагање
Американскиот командант на Блискиот Исток Џејмс Матис вчера во Вашингтон изјави дека санкциите врз Иран не функционираат.
XS
SM
MD
LG