Достапни линкови

Притворен поранешен претседателски кандидат во Ерменија


Паруир Хаирикијан
Ерменскиот суд донесе одлука на поранешниот претседателски кандидат Вардан Сердакијан да му додели два месеци притвор. Сердакијан беше уапсен под обвиение дека бил вмешан во обидот за атентат врз друг претседателски кандидар Паруир Хаирикијан. Адвокатот на Средакијан, Александар Сирунијан изјави дека обвинувањата против неговиот клиент се неосновани.
XS
SM
MD
LG