Достапни линкови

Авганистан ќе ја преземе контролата врз затворот Баграм


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи
Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи изјави дека американските сили за неколку дена ќе ја предадат контролата врз затворот Баграм на властите од земјата. Говорејќи во Парламентот Карзаи рече дека напорите кои ги преземале во изминатите години конечно ќе се исплатат и од наредната недела земјата ќе раководи со затворот кој се ноаѓа во близина на Кабул.
XS
SM
MD
LG