Достапни линкови

Неуспешни напори за спречување на нуклеарно производство во Иран?


Високорангиран американски командант во Блискиот Исток изјави дека дипломатските напори за спречување на нуклеарното производство во Иран немаат ефект. Шефот на американската централна команда, генералот Џејмс Матис, рече дека официјален Техеран веќе извесно време демантира и го крие збогатувањето на ураниум до непотребен степен за мировни цели.
XS
SM
MD
LG