Достапни линкови

Сиријски борбени авиони го бомбардираа гратот Рага, еден ден откако опозициските бунтовници го освоија населеното место во северниот дел на земјата и го заробија провинцискиот гувернер. Сиријски владин претставник во изјава за “Асошиејтед Прес” потврди дека сиријската армија нападнала терористичките групи во Рага, при што имало многу жртви.
XS
SM
MD
LG