Достапни линкови

Времето денеска облачно


Облачно и суво време не очекува денеска со умерен до засилен ветер од јужен правец. Кон крајот на денот се очекува слаб дожд во западните делови на Македонија. Утринската температура падна на минус 4 степени а во текот на денот температурите ќе бидат во интервалот од 9 до 14 степени целзиусови.
XS
SM
MD
LG