Достапни линкови

Претседателот на Венецуела Уго Чавез почина


Потпретседателот на Венецуела Николас Мадуро изјави дека вечерва почина Претседателот на Венецуела Уго Чавез. Тој подолго време беше болен од рак и на операции и медицински третман беше подложен во Куба.
Чавез беше сојзник со режимите на Иран и Белорусија и беше познат по своите анти - американски ставови.
XS
SM
MD
LG