Достапни линкови

Рекордна вредност на Дау Џонс


Американскиот индекс на акции Дау Џонс го надмина претходниот рекорд кој беше поставен пред започнувањето на финансиската криза. Индексот денеска достигна вредност од 14.222 поени и со тоа ја надмина досегашната највисока вредност од октомври во 2007 година.
Пазарот оттогаш имаше корист од финансискиот стимул на федералните резерви на САД и други глобални централни банки.
XS
SM
MD
LG