Достапни линкови

Иванов-никој не треба да се грижи за Армијата


Претседателот Ѓорге Иванов
Претседателот Ѓорѓе Иванов денеска изјави дека се уште се свежи сеќавањата од конфликтот во 2001 година и многу рани не се залечени и затоа изборот на Талат Џафери за министер за одбрана предивикал такви реакции. Како Врховен командат, тој им порача на сите што се во и надвор од АРМ дека не треба да се грижат за Армијата.
За време на неговиот мандат, како што рече Иванов на предавањето на правниот факултет во Кичево Иванов рече дека се смениле тројца министри, но Армијата останала тоа што е и секогаш ќе биде пример како другите институции треба да функционираат.
XS
SM
MD
LG