Достапни линкови

Киднапиран локален законодавец во Пакистан


Султан Тарин
Вооружена група на мажи киднапирала локален законодавец во пакистанската покраина Балочистан. Сервисот на Радио Слободна Европа во земјата Радио Маршал јави дека неговото семејство смета дека Султан Тарин бил киднапиран додека патувал од Куета кон соседниот град Пишин.
Безбедносните сили соопштија дека започнале операција за негово пронаоѓање. Засега никоја не презема одговорност за киднапирањето на Тарин.
XS
SM
MD
LG