Достапни линкови

Сириските бунтовници го заробиле гувернерот на Ракја


Ракја - симната статутата на Хафез ел Асад, таткото на актуелниот претседател Башар ал Асад
Сириските бунтовници го заробиле Гувернерот на Ракја Хасан Џалили откако ја завзеле оваа северна провинција, јавуваат активистите на Сириската Обсерваторија за човекови права со седиште во Лондон.
Тие покажаа и аматерско видео на кое Џалили и шефот на Баат партијата Сулејман Сулејман седат со бунтовниците.
Џалили е највисок владин функционер фатен од сириските бунтовници водве годишната борба против режимот на Башар ал Асад.
XS
SM
MD
LG