Достапни линкови

Временска прогноза -сончево


Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Утринската температура ќе се движи од минус шест до два, а дневната од девет до 14 степени. Во Скопје слично време, утринската температура ќе се спушти до минус три, а дневната ќе се искачи до 13 степени.
XS
SM
MD
LG