Достапни линкови

Убиени 40 сириски војници во Ирак


Ирачките власти соопштија дека неиндетификувана вооружена група на мажи убила најмалку 40 сириски војници кои допатувале во земјата во минатата недела за да избегаат од нападот на бунтовниците во Сирија. Според извештајот, нападнат бил конвојот кој ја пренесувал групата назад во Сирија преку покраината Анбар во која доминира сунитското население.
XS
SM
MD
LG