Достапни линкови

Бомбашки напад на полициска станица во Ирак, пет жртви


Пет полицајци загинале при самоубиствен бомбашки напад во Ирак. Според извештаите, бомбашот го детонирал експлозивот во автомобил паркиран во близина на полициска станица во градот Мосул. Најмалку осум лица биле повредени, меѓу кои и неколку полицајци.
Се уште никоја не ја презема одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG