Достапни линкови

Грузискиот премиер и претседател остварија средба


Грузискиот претседател Михаил Сакашвили и неговиот политички ривал премиерот Бидзина Иванишвили
Грузискиот претседател Михаил Сакашвили и неговиот политички ривал премиерот Бидзина Иванишвили се сретнаа во Тбилиси да разговараат за нивните несогласувања. Сакашвили изјави дека тоа е позитивен чекор и го повтори своето ветување дека нема да го распушти парламентот.
Иванишвили изјави дека на средбата немало подготвена агенда, но дека Сакашвили побарал помал притисок врз медиумите и судовите во земјата.
XS
SM
MD
LG