Достапни линкови

Ештон оствари средба со Тачи и Дачиќ


Шефот за надворешна политика на ЕУ Кетрин Ештон
Шефот за надворешна политика на ЕУ Кетрин Ештон ја започна шестата рунда на преговори меѓу Србија и Косово. Ештон оделно во Брисел имаше средба со косовскиот и српскиот премиер, Хашим Тачи и Ивица Дачиќ.
Тројцата ќе се сретнат доцна попладне за да разговараат за можностите да се постигне договор за регулирање на заедницата на српските општини во Косово.
XS
SM
MD
LG