Достапни линкови

Расмусен во посета на Кабул


Генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен допатува во Кабул на разговори со авганистанскиот претседател Хамид Карзаи, а ќе има средби и со други претставници. Во фокусот е безбедносната транзиција од трупите на НАТО, на авганистанските сили. Поголемиот дел од војниците на НАТО би требало да се повлечат од Авганистан до крајот на наредната година.
XS
SM
MD
LG