Достапни линкови

Џон Кери во прва посета на арапскиот свет


Американскиот државен секретар Џон Kери денеска остварува средби во Саудиска Арабија како дел од неговата прва посета на арапскиот свет од преземањето на функцијата. Во разговорите со регионалните лидери меѓу кои и со министерот за надворешни работи Сауд ал Фајсал, се очекува на врвот на агендата да биде израелско-палестинскиот конфликт.
Кери во Ријад пристигна по дводневната посета на Египет.
XS
SM
MD
LG