Достапни линкови

Времето денеска - претежно сончево


За денеска метеоролозите најавуваат сончево време со мала локална облачност и со слаб до умерен северозападен ветер.
Температурата ќе се движи од шест до 14 степени.
Во Скопје сончево време и температура до 11 степени.
XS
SM
MD
LG