Достапни линкови

Земјотрес оштети илјадници домови во Кина


Земјотрес со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала го погоди југозападниот дел на Кина, при што оштетени се илјадници домови и најмалку 30 лица се повредени.
Националните медиуми јавија дека земјотресот го погодил руралниот дел во покраината Јунан и нема информации за евентуални жртви. Тие ги повикаа властите да испратат помош во погоденото подрачје.
XS
SM
MD
LG