Достапни линкови

Протести против мерките за штедење во Португалија


Протестите во Португалија во ноември
Илјадници лица протестираа низ околу 20 градови во Португалија против новите мерки за штедење на владата. Демонстрантите извикувале пароли дека „време е владата да си оди“ и „штедењето убива“.
Невработеноста во Португалија достигна нов рекорд од 18 проценти, а околу 40 отсто од младите под 25 години не можат да најдат работа.
XS
SM
MD
LG