Достапни линкови

Британската вмешаност во Сирија за Асад е наивна и нереална


Сирискиот претседател Башар Ал Асад
Сирискиот претседател Башар Ал Асад ја нарече британската вмешаност во сириската криза наивна и нереална. Во интервју за весникот Сандеј Тајмс, Асад рече и дека моќта на Британија е плитка и незрела.
Британија заедно со Западна Европа, САД и неколку арапски ја поддржуваат сириската опозиција, која не сака Асад да има било каква улога во наредната влада на земјата.
XS
SM
MD
LG