Достапни линкови

Временска прогноза-променливо облачно


Времето ќе биде променливо облачно. Во претпладневните часоци се можни врнежи од локален дожд на пониските и од дожд и снег на повисоките места, осбено во југозападните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата ќе се движи од четири до 12 степени.
Во Скопје ќе биде променливо облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од
северозападен правец. Температурата ќе достигне до 10 степени.
XS
SM
MD
LG