Достапни линкови

Таџикистан стана 159 членка на СТО


Таџикистан и официјално стана членка на Светската трговска организација. Министерството за надворешни работи на Таџикистан потсети дека барањето трае 12 години и дека конечно е постигната целта Таџикистан да стане дел од СТО. Пристапувањето беше потврдено во декември минатата година но денешниот датум стои како официјален датум на пристапување. Таџикистан стана 159 членка на СТО.
XS
SM
MD
LG