Достапни линкови

Мадуро: Чавез е на хемотерапија


Чавез прима хемотерапија и е со„висок морал“, порача потпретседателот Николас Мадуро. Тој додаде и дека минатата недела Чавез одлучил да го продолжи лекувањето во воената болница во Каракас. Мадуро ги демантираше тврдењата дека Чавез е на умирање, обвинувајќи ја опозицијата дека шири гласини со цел да ја дестабилизира земјата.
Опозициониот лидер Енрике Каприлес синоќа изјави дека Владата на Венецуела лаже за здравствената состојба на претседателот Чавез.
XS
SM
MD
LG