Достапни линкови

Москва: „социјален марш“ на руската опозиција


Руската опозиција организира „социјален марш“ во центарот на Москва со цел да го сврти вниманието на проблемите со корупцијата и негрижата за наследството во главниот град. Истовремено, ќе се одржат и протести во кои ќе се бара олеснување на процедурите за усвојување деца.
XS
SM
MD
LG