Достапни линкови

Времето денеска-облачно и постудено


Времето денеска ќе биде променливо облачно и постудено со повремен дожд во попладневните часови. На планините ќе има повремен снег. Ќе дува умерен ветер од северен правец.
Температурата ќе се движи од нула до 12 степени.
Во Скопје слично време, со температура до 10 степени.
XS
SM
MD
LG